O mnie

Dzień dobry,

nazywam się Michalina Zwierzychowska-Wydra i jestem trenerem emisji głosu. Moja przygoda z odkrywaniem własnego głosu rozpoczęła się ponad 10 lat temu, kiedy to mama zaprowadziła mnie na pierwszą lekcję wokalu. Jakiś czas później zainteresowały mnie głosy innych i tak zostało do dziś.

Kilka formalnych faktów o mnie: Jestem absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

i Uniwersytetu Humanistycznego SWPS. Ukończyłam studia Kształcenia Głosu i Mowy, tworząc równolegle w ramach pracy magisterskiej autorski kurs emisji głosu dla studentów. Jestem także absolwentką studiów metodycznych z emisji głosu.

Miałam zaszczyt uczyć się od wybitnych specjalistów z dziedziny aktorstwa, muzyki, telewizji m.in. Bożeny Targosz, prof. AT Stanisława Górki, prof.Ryszarda Olesińskiego, prof.Wojciecha Malajkata, Kaji Prusinowskiej.

Brałam udział w warsztatach prowadzonych przez Aldonę Krasucką, Dorotę Kędzior, Katarzynę Idzikowską, Magdalenę Majdak, Swietlane Butską.

Doświadczyłam zarówno współczesnych technik wokalnych (SLS, CVT)  jak i technik relaksacyjnych wspierających prawidłową emisję m.in. Technika Alexandra. Poznałam również metodę Kristin Linklater.

Moją największą pasją jest śpiew. Doskonale rozumiem potrzeby osób pracujących głosem.

W roli wokalistki wystąpiłam m.in. podczas Krakowskich Zaduszek Jazzowych, Toruń Blues Meeting, Biała Blues Festival, Spring Blues Night, Gdynia Blues Festival, Przeworsk Blues Festiwal, Blues Express. Miałam niepowtarzalna okazję supportować takie zespoły jak Ten Years After,       a także współdzielić scenę z wybitnymi muzykami jazzowymi - Markiem Stryszowskim (Laboratorium)  i Adamem Wendtem.

Warsztaty i zajęcia głosowe prowadzę od kilku lat.W moich szkoleniach uczestniczyli studenci, doradcy zawodowi, handlowcy, aktorzy, wokaliści

i nauczyciele.

Głos jest moim narzędziem pracy nie tylko w sferze artystycznej, ale także biznesowej:

w ostatnim czasie pełniłam funkcję koordynatora ds. sprzedaży w jednej z ogólnopolskich fundacji wspierających przedsiębiorczość. Wiem, że świadoma emisja głosu może być sprzymierzeńcem we wzmacnianiu autentyczności wizerunku w różnych sektorach.

Przez rok uczyłam się w Complete Vocal Institute  w Kopenhadze.Współpracowałam m.in. z Niels HP, Michelle Sanders, Ole Rasmus Moller, Kaare Thogersen.Posiadam certyfikat potwierdzający ukończenie rocznego kursu. Regularnie uczestniczę w warsztatach i międzynarodowych sympozjach (m.in. Estill World Voice Symposium).

Założyłam Instytut Głosu, po to żeby dzielić się doświadczeniami zdobytymi w trakcie studiów, warsztatów oraz pracy scenicznej i zawodowej. Moim celem jest aby każdy kto mówi (niezależnie czy jest profesjonalnym mówcą czy codziennym rozmówcą) lub śpiewa (niezależnie od tego czy    w blasku sceny czy pod prysznicem) czuł się ze swoim głosem komfortowo. 

Kochani, ciągle wydaje mi się, że tych osób, które chcą śpiewać jest więcej niż tych które śpiewają...

Zmieńmy to.

  • Grey Facebook Icon

Michalina Zwierzychowska-Wydra

logo_beztła.png